SZC logo

Siófoki Szakképzési Centrum

OM kód: 203050/004 | 8600 Siófok, Koch Róbert u. 8.

Intézmény logo

Siófoki SZC Krúdy Gyula Technikum és Gimnázium

 • Hírek
 • Közérdekű adatok
 • Teams
 • KRÉTA

Hírek

2023. nov. 17.


Admin

  Pályaválasztási Nyílt Nap a Krúdyban

  Iskolánk november 15-én rendezte meg a hagyományos nyílt napját, amelyen az érdeklődők megismerkedhettek a kereskedelem, turizmus-vendéglátás, pénzügyi és logisztikai szakmákkal.

  Pályaválasztási Nyílt Nap a Krúdyban

  Iskolánk november 15-én rendezte meg a hagyományos nyílt napját, amelyen az érdeklődők megismerkedhettek a kereskedelem, turizmus-vendéglátás, pénzügyi és logisztikai szakmákkal. A pályaválasztás előtt állóknak az igazgatónő tartott tájékoztatót az intézmény képzéseiről, majd a végzős diákok vezetésével az általános iskolások interaktív tevékenységek formájában próbálhatták ki a különböző szakmákat. A gazdálkodás és menedzsment ágazat oktatói „Mindent vagy semmit” kvízjátékkal, pénzvizsgálattal, keresztrejtvényekkel színesítették a rendezvényt. A turisztikai szak játékos-vetélkedős feladatokkal, idegenforgalmi totóval, puzzle-val várta az érdeklődőket. Az aulában berendezett asztaloknál a kereskedelem és logisztika terület mutatkozott be, ahol az adott szakterületek képzési struktúráját szakmai kirakós formájában fedezhették fel a vendégek. A pincéreknél szalvéta hajtogatást, koktélkeverést lehetett kipróbálni és eszközfelismerésben is próbára tehették tudásukat a fiatalok. A vendéglátós szakmákban a szakácsok eszköz-és alapanyag felismeréssel tették próbára a diákokat, ezen kívül ínycsiklandó falatkákkal kínálták őket, amit akár maguk is elkészíthettek, leveles tésztás mártogatósok kerültek különböző feltétekkel kínálva.  A leendő cukrászok eszköz- fűszer-alapanyag felismerésben vehettek részt, spagetti húzóverseny, rejtett-titok doboz és selfie-fal is szerepelt a programban. Vaníliakrémmel töltött palacsintafalatkákat, bubble gofrit, pillecukrot kínáltak diákjaink, amit helyben kóstolhattak a látogatók. A legkedveltebb a kókuszkocka volt, amit a kíváncsi tanulók maguk márthattak a csokoládéfürdőbe. A megjelentek vendégeknek lehetőségük volt a nemrégiben átadott Balatoni Kulináris Műhely ágazati képzőközpont megtekintésére is, mely jelenleg az ország egyik legmodernebb konyhatechnológiai eszközökkel  felszerelt oktatókonyhája.

  GALÉRIA

  Pályaválasztási Nyílt Nap a Krúdyban

  20231115_090604.jpg
  370241168_835536891684179_9151265879706430933_n.jpg
  1000015770 .jpg

  KAPCSOLÓDÓ HÍREK


  Mézeskalácsváros

  Mézeskalácsváros

  Mi történt itt? Feje tetejére állt a cukrászműhely!

  2023. dec. 6.


  Admin

  Szalagavató 2023.

  Szalagavató 2023.

  2023. november 24-én rendezte meg iskolánk a szalagavató ünnepségét, melynek a Kálmán Imre Művelődési Központ adott otthont.

  2023. nov. 28.


  Admin

  „Mi a manó?” projekt az Európai Hulladékcsökkentési Hét keretében

  „Mi a manó?” projekt az Európai Hulladékcsökkentési Hét keretében

  Az idei évben intézményünk is részt vesz az Energiaügyi Minisztérium Környezetügyért és Körforgásos Gazdaságért Felelős Államtitkárságának az Európai Hulladékcsökkentési Hét (European Week for Waste Reduction – a továbbiakban: EWWR) elnevezésű akciójában a 11. L osztály tanulóinak részvételével.

  2023. nov. 27.


  Admin


  Partnereink

  • Balatoni Kör
  • Siófok Város
  • BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság
  • FGSZ Zrt.
  • SPAR Magyarország Kereskedelmi Kft.
  • TESCO-GLOBAL Áruházak Zrt.
  • AEB Academy
  • Sió Friss Kft.
  • Coop Hungary Zrt.
  • DM
  • SKC
  • Halker Kft.
  SZC logo

  Siófoki Szakképzési Centrum


   • Intézmény logo
   • Siófoki SZC Krúdy Gyula Technikum és Gimnázium

    8600 Siófok, Koch Róbert u. 8.

   • Telefon: +3684310029

    E-mail: krudy-siofok@liveedu.krudy-siofok.hu

    OM azonosító: 203050/004


   2023Siófoki SZC Krúdy Gyula Technikum és Gimnázium