SZC logo

Siófoki Szakképzési Centrum

OM kód: 203050/004 | 8600 Siófok, Koch Róbert u. 8.

Intézmény logo

Siófoki SZC Krúdy Gyula Technikum és Gimnázium

HírekKözérdekű adatokTeamsKRÉTA

Hírek

2018. febr. 7.


Admin

  Menő menza a Krúdyban

  A Siófoki SzC Krúdy Gyula Szakgimnázium és Szakközépiskolával kapcsolatunk hosszú évek óta kiváló, igyekszünk tevékenységük sokrétű módon támogatni. Erre legtöbb esetben forrásként a szervezet számára felajánlásra kerülő adó 1%-ból nyílik lehetőségünk, de szervezetünk törekszik egyéb források bevonásával is hozzájárulni az itt tanulók testi és szellemi fejlődéséhez.

  Menő menza a Krúdyban

  Alapítványunk elsődleges célja a siófoki gyermekek fejlődéséhez történő hozzájárulás. A helyi iskolákkal ennek érdekében igyekszünk szoros kapcsolatot kialakítani.

  A Siófoki SzC Krúdy Gyula Szakgimnázium és Szakközépiskolával kapcsolatunk hosszú évek óta kiváló, igyekszünk tevékenységük sokrétű módon támogatni. Erre legtöbb esetben forrásként a szervezet számára felajánlásra kerülő adó 1%-ból nyílik lehetőségünk, de szervezetünk törekszik egyéb források bevonásával is hozzájárulni az itt tanulók testi és szellemi fejlődéséhez.

  Az iskola vezetésével, pedagógusaival, az iskolába járó gyerekek szüleivel szoros kapcsolatot ápolunk, ismerik tevékenységünket, támogatják munkánkat.
  Jelen pályázati felhívás révén 2018 év folyamán lehetőségünk nyílhat az iskolai infrastruktúra, eszközpark javítására, mindamellett, hogy dietetikus szakember vezetésével számos olyan programot, tevékenységet valósíthatunk meg, melyekre korábbi években nem volt példa településünkön.  A pályázaton 20 millió forintot nyert alapítványunk.

  A pályázatban a projektmenedzsment tevékenységét szakmai megvalósítók segítik folyamatosan. A feladatok között elsőként megtörténik a dietetikus szakember által a tanulók egészségügyi felmérése, a felmérés kiértékelését követően annak eredményéről a tanulók és szüleik is értesítést kapnak.
  Ezt követően rendszeres, kétheti konzultációs lehetőséget hozunk létre azon csoportok számára, akik valamilyen rizikófaktorba sorolhatóak étkezési szokásaik alapján. A gyerekek mellett ez a konzultációs lehetőség szüleik számára is nyitott lesz, sőt az átadásra kerülő ismeretek nagy részét nekik lesz szükséges integrálni az otthoni étkezésekbe.

  Annak érdekében, hogy a helyi pedagógusok, és közétkeztetésben részt vevő szakemberek is ismereteiket bővíthessék, számukra is több alkalommal valósítunk meg csoportfoglalkozásokat, ahol szakemberünk inkább moderátorként, semmint előadóként működik majd közre. Ugyanakkor nem kizárólag azon csoportokat tervezzük bevonni, akik a kiértékelés során valamilyen rizikófaktorba már tartoznak, hanem fontos hangsúlyt fektetünk a prevencióra is, ezért ismeretterjesztő előadások is megvalósulnak az iskolában, a projekt során 12 alkalommal, ahol minden tanuló szerezhet új ismereteket, valamennyi tanulóhoz eljuttatunk új információkat.

  Az ismeretterjesztő programok mellett a hatékony szemléletformálás érdekében több olyan programot is megvalósítunk, amelyek nyitottak lesznek, és az iskola tanuló mellett a családokat is meghívjuk rájuk.

  2 alkalommal tervezünk tájékoztató napot, 4 alkalommal főzőversenyt, és 3 alkalommal egészséges táplálkozást ösztönző fórumot tartani az iskola területén. Az iskolai foglalkozások során a tanulók elsajátított ismereteik alapján plakátot terveznek, melyeket az iskola falain elhelyezünk, és a legötletesebb alkotások egy táplálkozási piramissal együtt az iskola étkezde falára is felkerülnek.

  Fontos része projektünknek még az eszközbeszerzés, melynek révén lehetőségünk nyílik az iskolával egyeztetett eszközök beszerzésére, valamint az iskolában ivó kutak kialakítására a tanulók számára. A felhívás által előírt indikátorok, és műszaki-szakmai elvárásokat hiánytalanul teljesíteni tudjuk 12 hónapos megvalósítási időszak során, és a horizontális, valamint a fenntartási időszakra előírt elvárásoknak megfelelünk.

  KAPCSOLÓDÓ HÍREK


  Diákolimpia labdarúgás megyei középdöntő

  Diákolimpia labdarúgás megyei középdöntő

  Az iskolai labdarúgó csapatunk három fordulós tornán szerepelt, négy iskola részvételével.

  2024. ápr. 18.


  Admin

  McDonalds Fair Play Cup

  McDonalds Fair Play Cup

  Iskolánk az idei tanévben is részt vett a McDonalds Fair Play Cup labdarúgó tornán.

  2024. ápr. 17.


  Admin

  DÖK nap 2024.

  DÖK nap 2024.

  Március 27-én rendeztük meg idén a Krúdyban a hagyományos diáknapot, melyet most rendhagyó formában tartottunk.

  2024. ápr. 17.


  Admin


  Partnereink

  SZC logo

  Siófoki Szakképzési Centrum


  Siófoki SZC Krúdy Gyula Technikum és Gimnázium

  8600 Siófok, Koch Róbert u. 8.

  Telefon: +3684310029

  E-mail: krudy-siofok@liveedu.krudy-siofok.hu

  OM azonosító: 203050/004


  2024Siófoki SZC Krúdy Gyula Technikum és Gimnázium