Krudy cimer kicsi  szc cimer

cimlapkep_01 cimlapkep_1 cimlapkep_14 cimlapkep_17 cimlapkep_2 cimlapkep_21 cimlapkep_22 cimlapkep_26 cimlapkep_27 cimlapkep_28 cimlapkep_29 cimlapkep_3 cimlapkep_34 cimlapkep_4 cimlapkep_7

Az idén második alkalommal vettünk részt az Öveges Nyelvi Versenyen Balatonfűzfőn. Az iskolánkból 5 németes és 3 angolos indult ezen a versenyen. 8-kor indultunk az iskola elől, majd 9-kor megérkeztünk és regisztráltunk. Nagyon kedvesen fogadtak bennünket, üditővel és müzlis csokival vártak minket. Minden tanuló kapott egy tollat is. Segitő tanulók vezettek végig az iskolán, így könnyen mindent megtaláltunk. A verseny 10 óralor kezdödött egy hallásértéses feladattal. Ezután a szóbeli vizsga következett. A tanulóknak először egy képet kellett leírniuk, majd szituációt folytattak 2 tanárral. A témák az érettségi témakörei voltak. 11.30-tól volt az írásbeli vizsga, amely 2 részből állt, egy olvasott szöveg értéséből, illetve egy nyelvhelyességi tesztből. 12.30-tól lehetett ebédelni, borsólevest és rántotthúst kaptunk rizibizivel. Az eredményhirdetésre kicsit várnunk kellett. 14.30-ra lett meg az eredmény.
139 tanuló indult ezen a versenyen 78 angolos és 61 németes, 25 különböző iskolából. NÉMET I. kategóriában 40 fő indult (9.-10. évfolyam).

Iskolánk tanulói szépen szerepeltek,  FAZEKAS FANNI 10. AD 4., GELENCSÉR JANKA 10. BC 8., CSÍK NILOLETT 9.D-s tanuló 24. helyet érte el.
A NÉMET II. Kategóriában 21 fő indult (11.évfolyam) RÁCZ GERGŐ 11. AB 5., WEISZ KATALIN 11.AB 21. lett.
Az Angol I. kategóriában (9.-10.-évfolyam) 51 fő volt BERTA BALÁZS 10.AD osztályoa tanuló 36. és NAGY BENJAMIN 10.AD-ből 44. lett.
Az Angol II. kategoriában 27-ből 25. lett SUSOWSZKI VIKTOR 11.AB osztályos tanuló.
A versenyen országos hírű iskolák tanulói indultak, mint pl. A Veszprémi SÉF, A Veszprémi Közgazdasági, illetve Római katolikus gimnázium és Szakgimnáziumból.
Véleményem szerint nagyon jól szerepeltek tanulóink, büszkék lehetünk rájuk, hogy ilyen iskolák tanulói között is szépen megállták a helyüket és jó eredményt értek el.
Természetesen célunk, és bízunk abban, hogy jövőre már dobogós helyezést (helyezéseket) is el fogunk érni.  E cél érdekében jövőre szeretnénk versenyfelkészítést tartani heti 1 órában a tehettségesebb tanulóinknak

Nagy Marianna
Német nyelv-és irodalom
szakos bölcsész tanár

 

 

 

 

Idézetek

Partnereink, támogatóink

Bahart Zrt, Hotel Residence Balaton, Roxy Étterem, Piroska Csárda, Hotel Panoráma, Csikó Center 97 Kft, Hotel Erzsébet Kft, Hotel Yacht Club, Hotel Diana, Mala Garden Étterem, Hotel Lidó, Hotel Magistern, Hotel Ezüstpart, Hotel Azúr Kft, Galérius Fürdő, Drogerie Markt Magyarország, Hubertus Hof Szálloda és Étterem,  Sándor Étterem, Paprika Csárda,  Hotel Jogar, Pietro Bistro & Pizzéria, Amigó Étterem & Pizzéria, Ribiszke Cukrászat, Sziro Cukrászat, Kálmán Étterem, Kiliti Csárda, Royal Sütöde Kft, Marci Pékség, Anno Taverna, Calvados Étterem, Bebo Abc, Tesco Siófok, Send-Ex 2000 Kft, Aranyszarvas Étterem, Cocktail Drink Kft, Kistücsök Étterem, Kornélia Vendéglő , Sungarden Welness & Conference Hotel, Bella Italia Étterem, SPAR üzletek-Siófok, Hotel Wellamarin, Geleta Cukrászda, Márton Cukrászda

Látogatók

Mai látogatók: 7 Összes látogató: 27572

Kubik-Rubik Joomla! Extensions