Krudy cimer kicsi  szc cimer

cimlapkep_01 cimlapkep_1 cimlapkep_14 cimlapkep_17 cimlapkep_2 cimlapkep_21 cimlapkep_22 cimlapkep_26 cimlapkep_27 cimlapkep_28 cimlapkep_29 cimlapkep_3 cimlapkep_34 cimlapkep_4 cimlapkep_7

Hosszú egyeztetéseket követően, 2017. december 19-én végre tető alá hoztuk első „halas” foglalkozásunkat, Nusszer István a Fish House Sóstó tulajdonosának kezdeményezésére és támogatásával egyetemben.
István és családja generációk óta foglalkozik halak és hidegvérűek kereskedelmével, valamint ezek feldolgozásával, elkészítésével. Ebből adódó hatalmas tapasztalatból kaphattunk ízelítőt kedd délután egészen estébe nyúlóan. Kezdő foglalkozásunk témája a lazacpisztráng tisztítása, feldolgozása, a belőle készíthető fogások voltak. Megismerhettük, hogy István milyen játszi könnyedséggel és lazán ugyanakkor elképesztő precizitással bánik a nyersanyagokkal, legyenek azok akár a halak, vagy a hozzá illő zöldségek, fűszernövények, tésztafélék, borok.
Közönsége erre az alkalomra iskolánk nappali tagozatos és felnőttképzésben résztvevő szakácstanulóiból tevődött össze, akik amellett, hogy hallgathatták az előadást, közvetlen és intenzív élményben is részesültek. Saját kezükkel belezhették, bonthatták, darabolhatták, a csodálatosan friss halat, valamint készíthettek belőle fantáziájuk szülte fogásokat, István és iskolánk biztosította nyersanyagokból.
Örömmel tölt el, hogy iskolánkban lehetőség van ilyen és ehhez hasonló kezdeményezések megvalósítására és ennek részese lehetek magam is!
Bízom benne, hogy a későbbiek folyamán újabb és újabb témákat, szakterületeket  tudunk bevonni ilyen keretek közé is, tovább tágítva a piacképes szakemberképzés és abból kikerülők szakemberek határait, lehetőségeit!

Nagy Róbert
kreatív chef

 

 

 

Idézetek

Partnereink, támogatóink

Bahart Zrt, Hotel Residence Balaton, Roxy Étterem, Piroska Csárda, Hotel Panoráma, Csikó Center 97 Kft, Hotel Erzsébet Kft, Hotel Yacht Club, Hotel Diana, Mala Garden Étterem, Hotel Lidó, Hotel Magistern, Hotel Ezüstpart, Hotel Azúr Kft, Galérius Fürdő, Drogerie Markt Magyarország, Hubertus Hof Szálloda és Étterem,  Sándor Étterem, Paprika Csárda,  Hotel Jogar, Pietro Bistro & Pizzéria, Amigó Étterem & Pizzéria, Ribiszke Cukrászat, Sziro Cukrászat, Kálmán Étterem, Kiliti Csárda, Royal Sütöde Kft, Marci Pékség, Anno Taverna, Calvados Étterem, Bebo Abc, Tesco Siófok, Send-Ex 2000 Kft, Aranyszarvas Étterem, Cocktail Drink Kft, Kistücsök Étterem, Kornélia Vendéglő , Sungarden Welness & Conference Hotel, Bella Italia Étterem, SPAR üzletek-Siófok, Hotel Wellamarin, Geleta Cukrászda, Márton Cukrászda

Látogatók

Mai látogatók: 5 Összes látogató: 27570

Kubik-Rubik Joomla! Extensions