ecdl logggoooo                                                                                                                                                                                                        Krudy cimer kicsi  szc cimer

cimlap_2018_05_25_16-1200 cimlap_2018_05_25_19-1200 cimlap_2018_05_25_20-1200 cimlap_2018_05_25_27-1200 cimlap_2018_05_25_38-1200 cimlap_2018_05_25_39-1200 cimlap_2018_05_25_40-1200 cimlap_2018_05_25_41-1200 cimlap_2018_05_25_42-1200 cimlap_2018_05_25_43-1200 cimlap_2018_05_25_44-1200 cimlap_2018_05_25_45-1200 cimlap_2018_05_25_46-1200 cimlap_2018_05_25_47-1200 cimlap_2018_05_25_48-1200 cimlap_2018_05_25_49-1200 cimlap_2018_05_25_50-1200 cimlap_2018_05_25_51-1200 cimlap_2018_05_25_52-1200 cimlap_2018_05_25_53-1200

2017. szeptember 1-jén kezdetét vette a 2017/2018-as tanév a Siófoki SZC Krúdy Gyula Szakgimnáziuma és Szakközépiskolájában.
A Himnusz elhangzása után Pál Rebeka tehetséges 10. BC osztályos tanuló, Cserháti Zsuzsa: Elfelejtett dal című híres számát adta elő mély líraisággal. Előadása nagy sikert aratott. Szeptember elseje, újra itt az iskola. Ki-ki életkorának megfelelő kihívásokkal kezdi az új tanévet. Tehát elkezdődött… sok sikert mindenkinek! Kányádi Sándor: Még süt a nap… című nyárbúcsúztató versét Pintér Alexandra 10. BC osztályos tanuló adta elő. Még mindannyian a nyári élmények hatása alatt állnak az új tanév küszöbén a tanulók, és nem is igen akarják elhinni, hogy véget ért a szünet. De azért volt pár jó dolog is ezen a napon, mert bizonyára sokan örültek annak, hogy újra láthatták az ismerős arcokat, a hiányzó barátokat, az osztálytársakat.Szili Sándor 11. D osztályos tanuló tolmácsolta az író gondolatait:
“Valahányszor elindulsz otthonról, húzd be az állad, emeld fel a fejed, és szívd tele a tüdőd levegővel, idd be a napfényt, köszöntsd mosolyogva a barátaidat, és szívvel-lélekkel szoríts mindenkivel kezet.
Ne félj attól, hogy félreértenek, és egy pillanatig se törődj az ellenségeiddel. Döntsd el határozottan mi a szándékod, aztán pedig egyenesen törj a cél felé. Legyen szemed előtt a magasztos cél, amit kitűztél magad elé – és akkor egy idő múlva észreveszed, hogy öntudatlanul is megragadod azokat a lehetőségeket, amelyek vágyaid teljesüléséhez szükségesek, ugyanúgy, ahogy a korall kiválasztja a tenger habjaiból mindazt, amire szüksége van. Képzeld önmagadat annak a tehetséges, komoly, hasznos embernek, aki lenni akarsz, és ez a gondolat óráról órára jobban átalakít majd, hogy saját eszményedet megközelítsd…” (Elbert Hubbard)
A hagyományok őrzése és tisztelete, az innovativitás iránti nyitottság, a kölcsönös felelősségvállalás, a hit és az optimizmus, az egyéni hitelesség, az egymás iránt táplált bizalom és szeretet lehetnek azok az értékek, amelyek a „Krúdy” közösségének, fennmaradásának táptalaját jelentik. Nem véletlen az, hogy iskolánkban családok generációi nőttek fel, adták át szülők gyermekeik számára ezt az életérzést Külön nagy szeretettel üdvözölték az iskola 9. osztályos tanulóit, akik már izgatottsággal vegyes kíváncsisággal várták a számukra még új, de vonzó középiskolai légkört: a tanárokat, a leendő sok-sok új barátot. A komoly dolgok mellett lesz alkalom vidámságra és nevetésre is.
Az új tanévet átszövő számtalan programnak ne csak külső szemlélői, hanem aktív résztvevői is legyetek.

„Sosem leszünk teljesen egyformák, és pont ez a szép benne.
Van a te kis világod és van az én kis világom.
Néha találkozunk és egymásra csodálkozunk:
Nézd, pont olyan vagy, mint én, vagy éppen teljesen más!
Tőled és tőlem szép, színes a világ!”

Jusson eszünkbe gyakran az a régi közmondás, hogy “A tanítók csak az ajtót nyitják ki, belépned neked kell.” E gondolatra rímelt Szili Sándor előadásában Weöres Sándor: Tíz lépcső című verse, amelyből idézünk: „Törd át gátjaid - a világ legyél te magad. Vedd egybe életed-halálod - a teljesség legyél te magad.”

Tóth Krisztina igazgatónőt ünnepi tanévnyitó beszédében köszöntötte iskolánk valamennyi diákját, kollégákat és a megjelent szülőket. Különösen nagy szeretettel üdvözölte az új diákjainkat, a kilencedikeseket, akik a mai nappal megkezdték a középiskolai tanulmányaikat. Emlékeztetett arra, hogy ”Ez a nyári szünet is olyan gyorsan múlt el, mint a többi. Azért remélem, hogy mindenkinek sikerült kipihennie az előző év fáradalmait, és energiával megtelve, újult erővel, tenni akarással, tudásvággyal vág neki a következő tanévnek. A 8 órakor megszólaló csengő azt jelezte mindenkinek, hogy BECSENGETTEK, kezdődik egy újabb tanév. A nagyobbak már ismerősként léptek be ma reggel az ajtón, tudják mi vár rájuk, de a legfiatalabbak csak a mai naptól fogják megismerni, hogy milyen iskola is a Krúdy.” Ismertette az iskola szépítése terén tett munkálatokat. „A nyári szünetben sok gondot fordítottunk az iskola szépítésére. Több helyen festettünk, új bútorokat vásároltunk, hogy minél otthonosabbá, élhetőbbé tegyük számotokra az épületet. Szeretnénk, ha jól éreznétek itt magatokat, hiszen a napotok nagy részében itt tartózkodtok.”
„A végzősök számára nem lesz könnyű ez a tanév, hiszen érettségi és szakmai vizsga vár rájuk. Ahhoz, hogy terveik valóra válhassanak, akár a felsőfokú tanulmányaik, akár a szakmai elképzeléseik megvalósulhassanak, sokat kell tenniük. Ebben segítenek a tanárok, az osztályfőnökök. Az elmúlt év versenyeken elért sikerei példát mutatathatnak számotokra. Pedagógustársaimmal abban reménykedünk, hogy előbb-utóbb minden tanuló belátja majd, hogy tanulás nélkül nem lehet tudáshoz jutni, tudás nélkül pedig nem lehet az életben boldogulni.”- mondta az igazgatónő. Szólt a család fontosságáról is: „A szülők nagyon fontosak a mi számunkra is, szeretnénk, ha a szülői házzal való kapcsolatunk együttműködésen alapulna, hiszen a jó tanulmányi eredményeknek a közös párbeszéd az alapja.” Bemutatta a 9. osztályosok osztályfőnökeit, az új tanárokat, akiket a diákok nagy tapssal köszöntöttek.  Beszédét jókívánságokkal zárta: „Az előttünk álló, kihívásokkal teli évhez mindenkinek jó hangulatot, kitartást és jó egészséget kívánok és nem utolsósorban sok jó és még jobb érdemjegyeket kívánok az ellenőrzőbe illetve az elektronikus naplóba!”

Ezzel a 2017/18-as tanévet hivatalosan is megnyitotta.

Idézetek

Partnereink, támogatóink

Bahart Zrt, Hotel Residence Balaton, Roxy Étterem, Piroska Csárda, Hotel Panoráma, Csikó Center 97 Kft, Hotel Erzsébet Kft, Hotel Yacht Club, Hotel Diana, Mala Garden Étterem, Hotel Lidó, Hotel Magistern, Hotel Ezüstpart, Hotel Azúr Kft, Galérius Fürdő, Drogerie Markt Magyarország, Hubertus Hof Szálloda és Étterem,  Sándor Étterem, Paprika Csárda,  Hotel Jogar, Pietro Bistro & Pizzéria, Amigó Étterem & Pizzéria, Ribiszke Cukrászat, Sziro Cukrászat, Kálmán Étterem, Kiliti Csárda, Royal Sütöde Kft, Marci Pékség, Anno Taverna, Calvados Étterem, Bebo Abc, Tesco Siófok, Send-Ex 2000 Kft, Aranyszarvas Étterem, Cocktail Drink Kft, Kistücsök Étterem, Kornélia Vendéglő , Sungarden Welness & Conference Hotel, Bella Italia Étterem, SPAR üzletek-Siófok, Hotel Wellamarin, Geleta Cukrászda, Márton Cukrászda

Látogatók

Mai látogatók: 11 Összes látogató: 59438

Kubik-Rubik Joomla! Extensions